HLAVNÍ ŘEČNICE:

Jenny Höglund

AMI trenérka, zakladatelka školy ve Švédsku

Jenny Marie Höglund

Jenny Marie Höglund je AMI trenérka pro věk 6-12. Absolvovala mezinárodní AMI výcviky pro věkovou kategorii 3- 6 a 6-12. V roce 1995 Jenny spoluzaložila ve švédské Sätile montessori školu Montessoriskolan Lära för livet, která poskytuje vzdělání pro děti od 1 roku do 16 let.

Více než 24 let Jenny působí jako průvodkyně dětí z 1. stupně ZŠ a zároveň v adolescentním programu. Její škola a farma, která ke škole patří, pořádá jako jediná v Evropě pravidelně kurzy pro průvodce dospívajících (The AMI Montessori Orientation to Adolescent Studies).

Od roku 2006 působí Jenny jako lektorku v montessori tréninkovém centru v italském Bergamu.

O čem bude Jenny mluvit?

Malá ochutnávka a inspirace


A přesto se v těchto nevyhraněných organismech skrývá nesmírná energie, jakási tvořivá lidská esence, která způsobí, že vznikne člověk dané doby, který se stane součástí okolní civilizace. Se svou schopností absorbovat okolní kulturu se dítě vydává na typicky...


Maria Montessori objevila rozmanité schopnosti dítěte a pochopila také, jak je důležité tyto schopnosti podporovat a chránit, aby se lidstvo dále rozvíjelo. Dokázala vidět místo dítěte i celého lidstva ve vesmíru. Dítě je tvůrcem zítřejšího člověka a ona považovala dítě za možného správce a tvůrce světa. Jako vědkyně...

Další řečníci

Fotbalový trenér v AFC Ajax Youth Academy, zakladatel Montessori Sports ltd. 

Ruben Jongkind

Po své kariéře konzultanta a akademického pracovníka v oblasti organizačního designu se Ruben Jongkind rozhodl stát sportovním trenérem. Díky využití svých zkušeností s organizačním designem a z koučování ve vrcholovém sportu se stal vedoucím talentového rozvojového programu v Ajax Football Academy od roku 2011 až do roku 2016.

Jeho práce pomohla Ajaxu dostat se do finále Evropské ligy v roce 2017 s nejmladším týmem v historii, kterému se to podařilo. Přispěl tak i k obrození holandského národního týmu s novou generací talentovaných mladých hráčů. 

Když působil v Ajaxu, inspiroval se montessori filosofií a jejím potenciálem k aplikovatelnosti ve sportech. V roce 2018 založil spolu s kolegou Patrickem Oudejansem Montessori Sports ltd. a dnes tak zastává pozici CEO Global.

Pedagožka, lektorka a lingvistka

Hana Slabá

Hanka Slabá je lingvistka, pedagožka a lektorka se zkušeností s prací s dětmi od 1,5 roku po dospělé. V pedagogice se pohybuje od roku 2000. Učila cizince češtinu, vyučovala český jazyk na gymnáziu. Jako hlavní pedagog vedla montessori mateřskou školu, pracovala na prvním stupni ZŠ a také jako zástupkyně ředitelky v Montessori školách Andílek. Vedla semináře na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy a semináře Montessori pedagogiky pro učitele a rodiče.

Absolvovala mezinárodní diplomový kurz pro učitele dětí ve věku 3-6 let u Association Montessori International (AMI), za informacemi o vzdělávání na ZŠ neváhala vyrazit do USA. Má zkušenosti ze zahraničních škol v Německu, Nizozemí, Británii, Francii a z mnoha v Čechách. Pro potřeby mateřských škol adaptovala montessori materiály pro jazykovou oblast. Pracuje jako montessori metodička a odborná asistentka mezinárodních výcviků v Montessori Institutu Praha. Je manželkou a matkou 3 dětí, které ji vedou cestou montessori principů.

Kamila Balcarová a Michaela Willheimová

Kamila vystudovala střední pedagogickou školu -  obor učitelství pro MŠ a PedF UK v Praze - obor učitelství pro 2. stupeň se specializací český jazyk a výtvarná výchova. Poté absolvovala mezinárodní Association Montessori International výcvik pro věk 0-3.

Již 12 let je  průvodkyní rodičů a dětí v montessori pracovnách pro děti ve věku 0 – 3 roky v RC Paleček a v Montessori školách Andílek, kde spoluzaložila třídu montessori batolat.

Je také lektorkou vzdělávání dospělých, vede poradnu empatického rodičovství, je spoluautorkou online kurzu Dokážeš to sám.

Míša vystudovala střední pedagogickou školu – obor učitelství pro MŠ a PedF UK v Praze, obor učitelství pro I. stupeň se specializací dramatická a tělesná výchova. Poté absolvovala mezinárodní Association Montessori International výcvik pro věk 0-3 a 3-6.

Již 12 let pracuje s dětmi a rodiči montessori metodou. Stála u zrodu RC Paleček a RC Andílek (nyní Montessori školy Andílek), kde založila třídu montessori batolat.

V současné době je průvodkyní rodičů a dětí od narození do 3 let, lektorkou a koordinátorkou kurzů pro dospělé a spoluautorkou online kurzu Dokážeš to sám.