HLAVNÍ ŘEČNICE:

Jenny Höglund

AMI trenérka, zakladatelka školy ve Švédsku

Jenny Marie Höglund

Jenny Marie Höglund je AMI trenérka pro věk 6-12. Absolvovala mezinárodní AMI výcviky pro věkovou kategorii 3- 6 a 6-12. V roce 1995 Jenny spoluzaložila ve švédské Sätile montessori školu Montessoriskolan Lära för livet, která poskytuje vzdělání pro děti od 1 roku do 16 let.

Více než 24 let Jenny působí jako průvodkyně dětí z 1. stupně ZŠ a zároveň v adolescentním programu. Její škola a farma, která ke škole patří, pořádá jako jediná v Evropě pravidelně kurzy pro průvodce dospívajících (The AMI Montessori Orientation to Adolescent Studies).

Od roku 2006 působí Jenny jako lektorku v montessori tréninkovém centru v italském Bergamu.

Další řečníci

Fotbalový trenér v AFC Ajax Youth Academy, zakladatel Montessori Sports ltd. 

Ruben Jongkind

Po své kariéře konzultanta a akademického pracovníka v oblasti organizačního designu se Ruben Jongkind rozhodl stát sportovním trenérem. Díky využití svých zkušeností s organizačním designem a z koučování ve vrcholovém sportu se stal vedoucím talentového rozvojového programu v Ajax Football Academy od roku 2011 až do roku 2016.

Jeho práce pomohla Ajaxu dostat se do finále Evropské ligy v roce 2017 s nejmladším týmem v historii, kterému se to podařilo. Přispěl tak i k obrození holandského národního týmu s novou generací talentovaných mladých hráčů. 

Když působil v Ajaxu, inspiroval se montessori filosofií a jejím potenciálem k aplikovatelnosti ve sportech. V roce 2018 založil spolu s kolegou Patrickem Oudejansem Montessori Sports ltd. a dnes tak zastává pozici CEO Global.

O čem bude Jenny mluvit?

Malá ochutnávka a inspirace

Maria Montessori objevila rozmanité schopnosti dítěte a pochopila také, jak je důležité tyto schopnosti podporovat a chránit, aby se lidstvo dále rozvíjelo. Dokázala vidět místo dítěte i celého lidstva ve vesmíru. Dítě je tvůrcem zítřejšího člověka a ona považovala dítě za možného správce a tvůrce světa. Jako vědkyně...

Další řečníky a články budeme postupně přidávat